Lokalita : celá síť čerpacích stanic PRIM , 21.10. 2021

Natural 95 Plus+ a Diesel Plus+
Výhody prémiových paliv nabízených na čerpacích stanicích PRIM.

ČS PRIM:

V souvislosti s nově nabízenými druhy paliv na čerpacích stanicích se množí dotazy na rozdíl mezi běžným palivem a palivem označeným PLUS+. Proto uvádíme hlavní výhody těchto paliv.
Prémiová nafta s označením Plus+ nabízená na vybraných čerpacích stanicích PRIM obsahuje multifunkční aditivum, které má pozitivní vlivy na životnost motoru a spotřebu paliva, zejména:
- Zvýšená mazivost snižuje spotřebu paliva až o 5 % (v závislosti na typu a stáří vozidla, způsobu jízdy a době trvalého používání tohoto paliva) a zlepšuje ochranu palivového čerpadla.
- Detergentní přísada udržuje čistotu vstřikovacích trysek a celého palivového systému včetně sacích ventilů, případně čistí již zanesené trysky a palivový systém.
- Zlepšené protikorozní vlastnosti paliva chrání palivový systém před korozí a prodlužují životnost pohonné jednotky.
- Aditivum potlačuje tvorbu emulzí a úsad, což chrání motor proti opotřebení, snižuje jeho hlučnost a zmenšuje mechanické namáhání klikového mechanizmu motoru.
- Díky nižší pěnivosti usnadňuje tankování do vozidel.

Prémiový benzin s označením Plus+ nabízený na vybraných čerpacích stanicích PRIM obsahuje multifunkční aditivum, které je přizpůsobeno pro automobilové benziny s obsahem bioetanolu (vlastnosti níže..).
- Čistí a udržuje spalovací prostor, sací ventily, vstřikovací trysky a vnitřek karburátorů (tzv. „clean up“ a „keep clean“ efekt).
- Zlepšené mazací účinky zajišťují hladký a pružný chod motoru.
- Snížené tření přispívá ke snížení spotřeby paliva až o 4 %.
- Zlepšené antikorozní vlastnosti zvyšují ochranu celého palivového systému.
- Kompenzace negativních efektů přítomnosti etanolu na některé vlastnosti paliva.

Aditiva jsou vyvíjena, dodávána a následně i dávkována přímo na výdejních lávkách od našich výhradních dodavatelů jimiž už dlouhodobě jsou ČEPRO a.s. a Orlen Unipetrol RPA. 21.10.2021

Lokalita : celá síť čerpacích stanic PRIM , 19.02. 2019

Palivo E85
Stažení paliva E85 z nabídky.

ČS PRIM:

Palivo E85 bylo staženo z nabídky čerpacích stanic PRIM z ekonomických důvodů. O jeho znovo zařazení do nabídky v současné době neuvažujeme. Místo toho se zaměřujeme na vytvoření nabídky prémiových dieselových a benzinových paliv na vybraných čerpacích stanicích sítě PRIM.
19.06.2020

Lokalita : bezobslužné ČS PRIM , 19.02. 2019

Zdvojená rezervace limitu tankování.
Při tankování pomocí platební karty došlo k zablokování částky k tankování dvakrát. Jak postupovat v takovém případě?

ČS PRIM:

K tomuto problému při tankování dochází náhodnou technickou chybou na straně bankovního serveru a postihuje pouze klienty dvou konkrétních bank.
Mohou nastat dva koncové stavy, v tom častějším dojde pouze k dvojitému zarezervování požadovaného limitu tankování, finanční prostředky v takovém případě neopustí účet zákazníka a banka finance rezervované nad limit uvolňuje dle svých interních pravidel. V této lhůtě je dostupný zůstatek na účtu ponížen dočasně o celou rezervovanou částku. K nápravě dojde v dané lhůtě bez intervence majitele účtu. Pokud nechce nebo nemůže čekat majitel účtu na uvolnění blokovaných financí, lze tuto blokaci reklamovat u banky z pozice majitele účtu. K tomuto účelu může provozovatel čerpací stanice vystavit potvrzení o skutečně realizovaném tankování, které reklamaci urychlí. Tento dokument si lze vyžádat pomocí formuláře na těchto webových stránkách, v požadavku prosím uveďte datum a místo tankování a koncové čtyřčíslí platební karty.
V méně častém případě odešle banka úhradu za tankování dvakrát na účet provozovatele čerpací stanice. V takovém případě je jediná cesta reklamace transakce z pozice majitele účtu, s nikým jiným banka jednat nebude. Opět je k tomu možno vyžádat si potvrzení o skutečně realizovaném tankování prostřednictvím formuláře na stránkách ČS PRIM.
Dotyčné banky byly již na tento problém upozorněny a dostalo se nám ujištění že na odstranění problému pracují, i vzhledem k tomu že tyto problémy provázejí klienty těchto bank na všech obdobných terminálech jaké využívají naše čerpací stanice.
19.02.2019

Lokalita : bezobslužná ČS PRIM , 15.10. 2018

Dotaz vážení, je škoda, že na webu nejsou všechny potřebné informace a zejména cena benzinu. Pochopil jsem to tak, že tam není obsluha že mám postupovat tak, že nějakou částku mám zablokovat a systém si pak stáhne potřebnou částku.

ČS PRIM:

Dobrý den, Váš dotaz se pravděpodobně týká použití jedné z našich bezobslužných čerpacích stanic. Na každé takové čerpací stanici je k dispozici přehledný návod jak postupovat při tankování. Terminály čerpací stanice akceptují všechny běžné platební karty, čerpací stanice v Teplicích a Mladé Boleslavi umožňují i použití hotovosti. Obecný postup je takový že přijedete ke stojanu, na terminálu zvolíte číslo výdejního stojanu u kterého budete tankovat (pokud stojíte u stojanu, který má vlastní terminál tak tento krok odpadá), podle instrukcí na displeji terminálu zvolíte platbu hotovostí nebo kartou. Při platbě kartou zadáte limit čerpání, Vaše banka potvrdí dostatečný zůstatek na Vašem učtu a částku ve výši Vámi zadaného limitu pro vaše čerpání na Vašem účtu zablokuje. Po skončení čerpání skutečně vyčerpanou částku z učtu odešle a nevyčerpaný zbytek (pokud netankujete až do výše zadaného limitu) na Vašem účtu opět uvolní dle svých interních pravidel. Při platbě hotovostí je postup trochu odlišný, zvolíte hotovostní platbu, dle instrukcí na displeji vložíte hotovost, terminál vytiskne potvrzení o příjmu hotovosti a vy jdete tankovat. Pokud načerpáte za celý vložený obnos, tak si můžete na terminálu vyzvednout účtenku z Vašeho čerpání pomocí čárového kódu na potvrzení, které jste obdržel při vkladu. Pokud jste nevyčerpal celou vloženou hotovost, systém vám stejným způsobem spolu s účtenkou vystaví poukázku na tankování ve výši nevyčerpaného zbytku hotovosti, kterou můžete na stejné čerpací stanici použít při příštím tankování. Systém je poměrně intuitivní a instrukce na displeji vás tankováním provedou krok z krokem, navíc při zavádění do provozu jsou na našich čerpacích stanicích ve frekventovaných hodinách asistenti, kteří Vám s tankováním ochotně poradí ..
15.10.2018

Lokalita : bezobslužná ČS Praha Barrandov , 9.4. 2018

Dobrý den vážení, dne 9.4.t.r. jsem využil Vaší samoobslužné čerpací stanice v Praze na Barrandově. Postupoval jsem řádně dle instrukcí na obrazovce - vložil jsem platební kartu a navolil předpokládanou částku 3000Kč, kterou použiji. Dále dle instrukce jsem kartu vyjmul s tím, že mohu tankovat do max.částky 3000Kč. Po natankování plné nádrže jsem zjistil, že jsem natankoval za 2891,50Kč. Na tuto částku mám i účtenku, která mi byla vydána. Následně jsem však zjistil , že z mého bankovního účtu mi byla odečtena částka 3000Kč. Prosím o vysvětlení a poukázání částky 108,50Kč zpět na můj účet.
(podobné dotazy ohledně provozu bezobslužné čerpací stanice jsou poměrně časté, proto uvádíne tento za všechny na prvním místě)

ČS PRIM:

Vážený zákazníku, po zadání limitu čerpání bezobslužný terminál na čerpací stanici odešle dotaz k Vaší bance, zda na Vašem účtu je dostupný zůstatek ve výši Vámi zadaného limitu čerpání. Vaše banka tuto částku na Vašem účtu zablokuje pro Vaše tankování. Po skončení tankování odečte z Vašeho účtu pouze částku, odpovídající ceně skutečně natankovaných pohonných hmot. Zbývající část Vámi zadaného limitu čerpání, blokovaného na vašem účtu, Vaše banka uvolní podle svých interních zásad, zpravidla do 24 hodin.
11.04.2018

Objemy nádrží vozidel Škoda, 2017

Při tankování do vozidel tovární značky Škoda dochází k situaci, kdy je zdánlivě natankováno do nádrže vozidla více, než kolik je podle ukazatele paliva a objemu nádrže, uvedeného v technickém průkazu vozidla, možné.

ČS PRIM:

Podle vyjádření vedoucícho typových zkoušek ŠKODA AUTO a.s. disponují nádrže vozidel Škoda bezpečnostním prostorem, který není zahrnut do celkového objemu nádrže, který je uváděn v návodu k vozidlu. U jednotlivých modelů Škoda navyšuje tento bezpečnostní prostor celkový objem nádrže o více než deset litrů.
čerpáno z oficiálního vyjádření z 26.9. 2006© 2017, Petra s.r.o.